ՊԱՐԳԵՎԱՏՐՈՒՄՆԵՐ ԱրՊՀ 45-ԱՄՅԱԿԻ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ

01.12

2014

   DSC00622     pargev     DSC00638

Մայր բուհի 45-ամյակի առթիվ պետական եւ գերատեսչական պարգևներ են հանձնվել ԱԺ նախագահի, ԼՂՀ վարչապետի, ԿԳ նախարարության և Արցախի պետական համալսարանի կողմից:
ԱրՊՀ 45-ամյակի կապակությամբ «Գիտամանկավարժական բարեխիղճ գործնեության համար» ԼՂՀ ԱԺ նախագահի հրամանով պարգևատրվել են`

ՊԱՏՎՈԳՐՈՎ`

1. ԱրՊՀ իրավունքի ամբիոնի վարիչ, ի.գ.թ., իրավունքի ամբիոնի դոցենտ Ռիտա Առստամյանը
2. ԱրՊՀ տ.գ.թ., տնտեսագիտության տեսության և կառավարման ամբիոնի դոցենտ Շուշանիկ Ասրյանը

Երիտասարդության կրթության և դաստիարակության, Արցախում բարձրագույն կրթության կայացման ու զարգացման գործում ունեցած ավանդի, երկարատևգիտամանկավարժական բեղմնավոր աշխատանքի համար, Արցախի պետական համալսարանի 45-ամյակի առթիվ ԼՂՀ վարչապետի հուշամեդալներով և պատվոգրերով ԱրՊՀ պրոֆեսորա-դասախոսական կազմի անդամներն ու աշխատակիցները պարգևատրվել են`

ՀՈՒՇԱՄԵԴԱԼՈՎ`

1. ՈՒՇՀՀՏԱ գծով պրոռեկտոր հ.գ.թ., մանկավարժության և հոգեբանության ամբիոնի դոցենտ Վիտյա Բենիկի Յարամիշյանը
2. Տնտեսաիրավաբանական ֆակուլտետի դեկան, տ.գ.թ., տնտեսագիտության տեսության և կառավարման ամբիոնի դոցենտ Ռուզաննա Յակովի Մանգասարյանը
3. ՆԶՊ և ՖԴ ֆակուլտետի դեկան, ՆԶՊ ամբիոնի ավագ դասախոս, Շահեն Վարդանի Այդինյանը
4. Ճարտարագիտության ֆակուլտետի դեկան, ֆ.գ.թ., ճարտարագիտության ամբիոնի դոցենտ Գագիկ Միքայելի Բաղունցը
5. Հայոց լեզվի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի վարիչ, բ.գ.թ., հայոց լեզվի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի դոցենտ Հասմիկ Սուրենի Ղազարյանը
6. Հայ գրականության և լրագրության ամբիոնի վարիչ, բ.գ.թ., հայ գրականության և լրագրության ամբիոնի պրոֆեսոր Անահիտ Միքայելի Աթայանը
7. Բ.գ.թ., հայոց լեզվի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի պրոֆեսոր Օֆելյա Ենոքի Բաբայանը
8. Մ.գ.թ., կիրառական մաթեմատիկայի և ինֆորմատիկայի ամբիոնի ամբիոնի պրոֆեսոր Ռուդիկ Լևոնի Առաքելյանը
9. ՀԿՈԱ և ՄՀ բաժնի վարիչ բ.գ.թ., կենսաբանության ամբիոնի դոցենտ Հասմիկ Ջումշուդի Մինասյանը
10. Պատմության ամբիոնի դոցենտ Անդրեյ Պողոսի Պետրոսյանը
11. Իրավունքի ամբիոնի դասախոս Շուրա Սուրենի Օհանյանը
12. Ռուսաց լեզվի և գրականության ամբիոնի դոցենտ Իգոր Գրիգորիի Մարտիրոսյանը

ՊԱՏՎՈԳՐՈՎ`

1. Անգլերեն լեզվի ամբիոնի վարիչ, մ.գ.թ., անգլերեն լեզվի ամբիոնի դոցենտ Ռիտա Սուրենի Պետրոսյանը
2. Պատմության ամբիոնի վարիչ, պ.գ.թ., պատմության ամբիոնի դոցենտ Վարդգես Արամայիսի Սաֆարյանը
3. Ֆ.գ.թ., ընդհանուր և կրառական ֆիզիկայի դոցենտ Իվան Հայկոյի Աթոյանը
4. Բ.գ.թ., հայոց լեզվի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի դոցենտ Սիլվա Աշոտի Մինասյանը
5. Բ.գ.թ., հայ գրականության և լրագրության ամբիոնի դոցենտ Զինաիդա Վանիի Բալայանը
6. Մ.գ.թ., հայոց լեզվի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի դոցենտ Միրա Բենիկի Յարամիշյանը
7. Մաթեմատիկայի ամբիոնի դոցենտ Կարինե Լորիկի Մարությանը
8. Իրավունքի ամբիոնի ավագ դասախոս Սեյրան Գրիգորիի Ամիրյանը
9. Տնտեսագիտության տեսության և կառավարման ամբիոնի դասախոս Կարեն Արամայիսի Հովսեփյանը
10. Մագիստրատուրայի և ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Էվելինա Ալեքսանդրի Բարսեղյանը
11. Գիտական գրադարանի պետ Լաուրա Երվանդի Առստամյանը

«Բուհի կառավարման և զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար» և ԱրՊՀ 45-ամյակի կապակությամբ ԼՂՀ ԿԳ նախարարի հրամանով պարգևատրվել են`

ՊԱՏՎՈԳՐՈՎ և ՀՈՒՇԱՆՎԵՐՈՎ`
ԱրՊՀ ռեկտորներ`

1. Շահեն Միքայելի Աբրահամյանը
2. Բահաթուր Ղևոնդի Դավթյանը
3. Ստեփան Վաղարշակի Դադայանը
4. Մանուշ Մառլեստի Մինասյանը
Վերոնշյալ անձինք պարգևատրվեցին նաև ԱրՊՀ հուշանվերներով:

ԱրՊՀ 45-ամյակի կապակցությամբ երկարամյա ծառայության համար պարգևատրվել են`
ԱրՊՀ  «ՈՍԿԵ ՄԵԴԱԼՈՎ»`

1. Հայոց լեզվի ու գրականության և օտար լեզուների ֆակուլտետի դեկան, մ.գ.թ., անգլերեն ամբիոնի դոցենտ Էլեոնորա Արմենակի Հայրապետյանը
2. Ֆիզիկամաթեմատիկական ֆակուլտետի դեկան, ֆ/մ.գ.թ., ընդհանուր և կրառական ֆիզիկայի ամբիոնի պրոֆեսոր Կարեն Սարգսի Արամյանը
3. Կերպարվեստի ամբիոնի վարիչ, կերպարվեստի ամբիոնի պրոֆեսոր, ԼՂՀ վաստակավոր նկարիչ Լավրենտ Բահաթուրի Ղալայանը

ՊԱՏՎՈԳՐՈՎ ԵՎ ՀՈՒՇԱՆՎԵՐՈՎ`

1. Բ.գ.դ., հայ գրականության և լրագրության ամբիոնի պրոֆեսոր Սոկրատ Աղալարի Խանյանը
2. Պ.գ.թ., պատմության ամբիոնի դոցենտ Արմինե Բորիսի Առստամյանը
3. ՖԴ ամբիոնի վարիչ, ավագ դասախոս Սուսաննա Սլավայի Հայրապետյանը
4. Ճարտարագիտության ամբիոնի դոցենտ Անաիդա Արտաշի Պողոսյանը

ՊԱՏՎՈԳՐՈՎ և ԴՐԱՄԱԿԱՆ ՊԱՐԳԵՎՈՎ`

1. Հ.գ.թ., մանակավարժության և հոգեբանության ամբիոնի դոցենտ Մելանյա Ենգիբարի Մելիքսեթյանը
2. Մ.գ.թ., մանակավարժության և հոգեբանության ամբիոնի դոցենտ Էլլադա Զավենի Բաղդասարյանը
3. Մանկավարժության և հոգեբանության ամբիոնի դոցենտ Ժենյա Հակոբջանի Սարգսյանը
4. Ճարտարագիտության ամբիոնի ավագ դասախոս Շաֆիգա Սերգեյի Միքայելյանը


ՇՆՈՐՀԱԿԱԼԱԳՐՈՎ ԵՎ ԴՐԱՄԱԿԱՆ ՊԱՐԳԵՎՈՎ`

1. Հայոց լեզվի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի ավագ լաբորանտ Անահիտ Նարիմանի Գրիգորյանը
2. Ընդհանուր և կիրառական մաթեմատիկայի ամբիոնի ավագ լաբորանտ Էլեոնորա Ալեքսանդրի Գևորգյանը
3. Գրադարանավարուհի Անաիդա Սուրենի Ստեփանյանը
4. Գրադարանավարուհի Լարիսա Հովհաննեսի Աբրահամյանը
5. Համակարգչային կենտրոնի վարիչ Օֆելյա Պավելի Հայրապետյանը
6. Ուսումնամեթոդական բաժնի տեսուչ Ստելլա Աշոտի Առաքելյանը
7. Ցերեկապահ Սվետլանա Ալբերտի Գիրգորյանը
8. Հավաքարարուհի Ջուլիետա Բաբայի Ադամյանը
9. Էլեկտրիկ Նիկոլայ Թևանի Իսրայելյանը
10. Խառատ Ռաֆիկ Զիավուրի Գրիգորյանը


ՊԱՏՎՈԳՐՈՎ`

1. Քաղաքաշինության ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., քաղաքաշինության ամբիոնի պրոֆեսոր Ռուդոլֆ Գերասիմի Իսրայելյանը
2. Մ.գ.թ, ռուսաց լեզվի և գրականության ամբիոնի դոցենտ Ինգա Համլետի Հակոբյանը
3. Ռուսաց լեզվի և գրականության ամբիոնի դոցենտ Ժաննա Ջալալի Անաստասյանը
4. Ռուսաց լեզվի և գրականության ամբիոնի դոցենտ Մելանյա Ավանեսի Արզումանյանը
5. Ռուսաց լեզվի և գրականության ամբիոնի ոնի դոցենտ Լիլիա Ռոբերտի Բեգլարյանը
6. Հայոց լեզվի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոնի ավագ դասախոս Կարինե Աշոտի Հակոբյանը
7. Գերմաներեն և ֆրանսերեն լեզուների ամբիոնի դոցենտ Ալիսա Մամիկոնի Մարգարյանը
8. Պ.գ.թ., պատմության ամբիոնի դոցենտ Ռոնիկ Արամի Բալայանը
9. Կիրառական մաթեմատիկայի և ինֆորմատիկայի ամբիոնի դոցենտ Սվետլանա Լազարի Երիցյանը
10. Կիրառական մաթեմատիկայի և ինֆորմատիկայի ամբիոնի դոցենտ Վոլոդյա Շմավոնի Մանասյանը
11. Ընդհանուր և կիրառական ֆիզիկայի ամբիոնի ավագ դասախոս Հենրիկ Շմավոնի Պետրոսյանը
12. ՖԴ ամբիոնի դոցենտ Կարեն Գրիգորիի Ուլուբաբյանը
13. ՖԴ ամբիոնի դոցենտ Ստանիսլավ Ալեքսանդրի Հարությունյանը
14. Քիմիայի ամբիոնի ավագ դասախոս Անահաիտ Խորենի Եղիազարյանը
15. Կ.գ.թ., կենսաբանության ամբիոնի դոցենտ Ասնելդա Լևոնի Գիրգորյանը


ԴՐԱՄԱԿԱՆ ՊԱՐԳԵՎՈՎ`

1. Կերպարվեստի ամբիոնի ավագ լաբորանտ Լուսիկ Եղիշեի Արզումանյանը
2. Մանկավարժության ֆակուլտետի գործակարգավորիչ Լիլի Յուրիի Ջիվանյանը
3. Ճարտարագիտական ֆակուլտետի տեսուչ Ռիմա Հայրապետի Հայրապետյանիը
4. Քիմ/կենս ֆակուլտետի գործակարգավորիչ Ժիլլա Բենիամինի Սարգսյանը
5. Հայոց լեզվի ու գրականության և օտար լեզուների ֆակուլտետի տեսուչ Հասմիկ Սուրենի Ավանեսյանը
6. Հայոց լեզվի ու գրականության և օտար լեզուների ֆակուլտետի տեսուչ Հասմիկ Գեորգիի Սուլեյմանյանը
7. Պարետ Հասմիկ Սահակի Ինանցը
8. Պարետ Անահիտ Ռոբերտի Հայրիյանը
9. Մատակարարման գծով գործակալ Սամվել Գեորգիի Պողոսյանը